Çağrı Merkezi: 0 534 301 51 30

KAMPANYA 2' LI CAFORTAN (300 GR.600 TABLET)

710,00 TL

Köpek sağlığı için özel vitamin takviyesi

Marka Cafortan
Ürün Açıklaması

Şirketimizin yüksek kalite talepleri nedeniyle size bu artikeli sadece Almanya’da üretilen ürünlerden sunuyoruz.

CAFORTAN İLE DOĞAL BESLENME 
Doğası gereği leş yiyiciler gibi et yiyen köpeğimiz doğal beslenme şekil olan, çoğunlukla av hayvanlarının etinden ve kanından oluşan besinlere çok fazla yabancıdır. Ancak doğal beslenme köpeğe kendisi için hayati önem taşıyan biyolojik etken maddeleri verebilir.

HAZIR YEMDE DOĞAL İÇERİK MADDELERİ EKSİKTİR 
Bu maddeler günümüzde kesilen hayvanların en iyi, taze kaslı etinde dahi tam anlamıyla mevcut değildir. Pişirilmiş, kurutulmuş ve konserve edilmiş yemde hiç mevcut değildir. Gereğinden az beslenme de bu durumda gelişim bozukluklarına, performans düşüklüğüne ve büyümede problemlere neden olur. Hazır gıda (kutulanmış ve kurutulmuş yem) veya etten, iç organlardan veya tahıldan v.s. oluşan karışımlar köpeğin önemli besin maddelerine olan günlük ihtiyacının karşılandığını garanti etmez. Hastalıklar ve iyileşmesi mümkün olmayan eksiklik belirtileri uygun olmayan yem yüzünden meydana gelir.

KÖPEKLER İÇİN UYGUN TAMAMLAYICI BESIN MADDELERİ 
Biyolojik özel güç konsantresi olan Cafortan hayati olan ve performansı için gerekli olan gıda maddeleri sayesinde genel direnci arttırır, kemik ve diş oluşumunda yardımcı olur. Tüyler en iyi şekilde çıkar, beslenme ihtiyacı karşılanır ve performansı yükselir, en sık rastlanan dezavantajlı beslenme hataları telafi edilir (örneğin kurutulmuş yemden ve kutulardaki yemlerden veya evde pişen yemeklerden oluşan tek taraflı beslenme), büyüme ve yetişme olanakları daha başarılı olur.

KÖPEK SPORUNDA VE AVINDA EN UYGUN BESLENME 
Eğitim esnasında ve gösteri, avlanma veya performans sporu gibi diğer stres durumlarında Cafortan seçilmiş olan içerik maddeleri sayesinde en uygun beslenmeyi sağlar. Bu nedenle hayvanın yaşına ve ihtiyacına uygun düzenli, tamamlayıcı bir beslenme için Cafortan önerilmektedir.

İLERİ YAŞA KADAR SAĞLIKLI OLMAK
Köpeğin çok yönlü, ihtiyaca uygun ve dengeli beslenmesi köpeğin ileri yaşa kadar en uygun gelişimi, sağlığı, mutluluğu ve performansı için en önemli temeli oluşturmaktadır. Cafortan özellikle köpeğin fizyolojisi dikkate alınarak belirlenen maddelerin tam etkili geniş bir çizelgeyi içermektedir. 
• Cafortan köpeğin sağlığı için TEMEL SİGORTADIR, hayati önem taşıyan vitaminleri, mineralleri, eser miktarda kimyasal maddeleri ve olağan bir şekilde yüksek kaliteli özel kuru mayada, peptonlarda, bitkilerde hemoglobinde rastlanan aminoasitler içermektedir. İçerik maddelerinin doğal dengesi karşılıklı destekleyici, kısmen potansiyel olan bir etki sunmaktadır. 
• Cafortan özellikle yaşlı köpeklerin ve iyileşme döneminde olan köpeklerin genel durumunun ve canlılığının iyileştirilmesi için de kullanılır. 
• Cafortan özellikle bütün köpeklerin hayati önem taşıyan ve performansları için gerekli olan besin maddeleri ile günlük beslenmesi için geliştirilmiştir. Genç hayvanlarda bu sayede genel gelişimleri, kemik ve kas yapıları desteklenir. 
• Hamile ve emziren dişi köpeklerin yükselen beslenme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ve yavru köpeklerin ihtiyacının karşılanması ve emzirme dönemleri tamamlanana kadar düzenli olarak Cafortan alması gerekir.

YARARLI İÇERİK 
Cafortan kesinlikle sodyum içermez. Düşük yağ içeriği bitkisel kökenli olmasından kaynaklanmaktadır (örneğin değerli lesitin). Protein albümindir, aminoasitlerden, ham külden oluşmaktadır, özellikle de mineraller ve eser miktarda kimyasal maddeler içermektedir. Ham lif bitkilerden oluşan yapısal özlerdir, ve onlar sindirim organlarında posa olarak gereklidir. Kalsiyum (%4,49) ve fosfor (%2,20) ev köpeği için uygun olan dozaj ilişkisindedir 2:1 ve bu nedenle kolaylıkla rezorbe edilebilirdir. Onlar bu sayede vücut tarafından çok iyi kabul edilirler ve değerlendirilirler. 

KÖPEKLER İÇİN LEZZETLİ OLAN TAMAMLAYICI GIDA MADDELERİ 

Köpekler Cafortan’ı içgüdüsel olarak çok severler. Başlangıçta biraz çekingenlikle kabul edileceğinden, köpeğin yemeğine sadece birkaç tablet konulması tavsiye edilir. Zaten içgüdü bir kere tahrik edildiği taktirde, Cafortan artık her gün daha büyük bir sevinçle karşılanacaktır. 

DOZAJ YARDIMI 
Cafortan en uygun etkiyi düzenli olarak alındığında gösterir, bu dozaj mümkün olduğunca her gün iki ile üç defaya bölünerek verilmelidir. Her bir yem maddesinin Süper-Vital-tamamlayıcısı olarak, yaklaşık 100 gr. yeme 1 tablet konur (tablet biraz sıcak suda eritilir ve yeme karıştırılır). 

Yavru köpeklere ek gıda almaya başladıkları andan itibaren, cins ve boyutlarına göre, her bir yavru köpek için bir ile dört tablet verilir. 12.haftadan itibaren ise yavru köpeklere ve genç köpeklere kendi cinslerinden olan yetişkin köpekler gibi tavsiye edilen dozaj verilir.

Zaman zaman biyolojik etken maddelere daha fazla ihtiyacı olan köpeklere (hamilelik ve emzirme döneminde olan dişi köpekler, hasta ve iyileşme döneminde olan köpekler) her gün çift dozaj verilmelidir.

Aynısı biyolojik olarak organların beslenmesinde kesinlikle eksiklikler gösteren daha yaşlı köpekler için geçerlidir (yaşa bağlı resorpsiyon bozuklukları).

Bileşim:

Mayalar, mineraller, süt/süt ürünleri, bitkisel ek ürünler, deniz yosunları, tohumları, protein hidrolisat, hemoglobin.

Analitik tamamlayıcı parçalar: Ham protein %33,3, ham yağlar %4,0, ham lifler %1,7, ham kül %20,7, kalsiyum %4,49, fosfor %2,2, potasyum %2, magnezyum %1.

Her kg için katkı maddeleri:
Beslenme fizyolojisi ile ilgili katkı maddeleri: 
Vitamin A (3a672a) 200.000 IE, Vitamin B1 (3a821) 200 mg, B2 Riboflavin olarak 200 mg, B6 piridooksinhidroklorid olarak (3a831) 100 mg, B12 1.000 µg, Vitamin D3 (E 671) 10.000 IE, Vitamin E / all rac-alfa Tokoferilasetat (3a700) 1.000 mg, D-(+)-Biyotin (3a880) 6 mg, Vitamin C / L-askorbik asit (3a300) 1.000 mg, nikotin asitamid (3a315) 1.200 mg, Cholin Cholin klorür olarak (3a890) 3.000 mg, folik asit (3a316) 40 mg, Inositol (3a900) 50 mg, kalsiyum -D-pantotenat (3a841) 500 mg, DL-metionin, teknik olarak saf (3c301) 6.000 mg, limon asidi.

Eser miktarda kimyasal maddeler: 
2.800 mg demir, E 1 olarak demir II-sülfat monohidrattan, 12 mg iyot (3b202) kalsiyum iyottan, su içermez, 75 mg bakır, E 4 olarak bakır II-sülfat pentahidrattan, 250 mg mangan, E 5 olarak, mangan II-oksitten, 1 mg molibden, E 7 olarak, sodyum molibdattan, 0,5 mg Selen,E 8 olarak sodyum selenitten, 300 mg çinko, E 6 olarak, çinko oksitten.

Beslenme tavsiyesi

 Vücut ağırlığı  

 Miktar/günlük 

 5 kg’ya kadar 

 3 Tablet

 10 kg’ya kadar

 6 Tablet

 15 kg’ya kadar

 9 Tablet

 20 kg’ya kadar

 12 Tablet

 30 kg’ya kadar

 18 Tablet

 40 kg’ya kadar

 24 Tablet

 40 kg +

 27 Tablet

 

Dozaj içeriği: 3 Tablet Cafortan her beş kg vücut ağrılığı için. 1 Tablet Cafortan = 500 mg

Yorumlar
Yorum Yap